Results

SGG CLIMATOP ONE

SGG PLANITHERM ONE je ideálnym riešením pre veľkoplošné zasklenia. Spája minimálne tepelné straty s protislnečnou ochranou.

SGG CLIMATOP ONE je energeticky úsporné sklo s výnimočnou tepelnou izoláciou (až 0,5 W/m².K), čiastočnou protislnečnou ochranou a skvelou svetelnou priepustnosťou. Ideálne pre použitie na severne orientované a veľké plochy zasklenia. Perfektné tepelnoizolačné vlastnosti povlaku SGG PLANITHERM ONE eliminujú studené zóny v blízkosti okien, takže aj v zime sa budete cítiť príjemne v celej miestnosti. Výrazná úspora energií šetrí vašu peňaženku a znížením emisií CO2 aj životné prostredie.


Výhody
Výhody SGG CLIMATOP XN
 • Energetická účinnosť
 • Zimný komfort
 • Komfort denného svetla
 • Estetika

Ďalšie vlastnosti

Vlastnosti produktu SGG CLIMATOP ONE

Vlastnosti SGG CLIMATOP ONE 

Energeticky úsporné viacvrstvové sklo SGG CLIMATOP ONE s najlepšou tepelnou izoláciou a čiastočnou protislnečnou ochranou ponúka najnižšiu možnú hodnotu koeficientu Ug (súčiniteľ tepelného prestupu skla) až 0,5 W/m²K. Umožňuje tak veľmi efektívnu úsporu energií spojenú s vysokým komfortom bývania. Tepelná izolácia zabraňuje výskytu studených zón a prievanu v blízkosti okien v zime a ochrana proti slnečnému žiareniu udržuje príjemné teploty v lete.

Energetická účinnosť:

Optimálna tepelná izolácia umožňuje výraznú úsporu energie a zníženie nákladov na kúrenie v dôsledku výrazne nižších tepelných strát. Nižšia potreba vykurovania znižuje emisie CO2 a prispieva tak k ochrane životného prostredia.

Zimný komfort: 

Nízkoemisný povlak SGG PLANITHERM ONE výborne izoluje interiér proti chladu a prievanu (hodnota Ug: 0,5), nevytvára studené zóny v blízkosti okien, takže v zime poskytuje väčší pocit pohodlia bez teplotných rozdielov v miestnosti. To umožňuje maximálne využitie obytnej plochy.

Letný komfort: 

Čiastočná protislnečná ochrana pri optimálnom využití solárnych ziskov (hodnota g: 38 %) udržuje príjemné teploty v miestnosti v lete.

Komfort denného svetla: 

Vysoká svetelná priepustnosť skla do miestností prepúšťa dostatok prirodzeného denného svetla.

Jednotka s trojitým zasklením CLIMATOP ONE stanovuje nový štandard – s hodnotou U až 0,5 W/m².K dosahuje izolačné hodnoty pevnej, vysoko izolovanej blokovej steny – s výhodou transparentnosti. Odporúča sa pre zasklenie orientované na sever.


Použitie

MOŽNOSTI POUŽITIA SGG CLIMATOP ONE

SGG CLIMATOP ONE použitie

 

Tepelnoizolačné sklo SGG CLIMATOP ONE sa využíva ako súčasť energeticky účinného riešenia budov. Poskytuje maximálnu úsporu energií a užívateľský komfort na najvyššej úrovni. 

Toto sklo má široké možnosti použitia v obytných aj verejných budovách. Je ideálnym riešením veľkoplošného zasklenia a odporúča sa obzvlášť pre použitie na severnej strane.
 

Najčastejšie použitie:

 • Okná
 • Francúzske okná
 • Veľkoplošné zasklenie
 • Sklenené dvere
 • Zimné záhrady
 • Fasády

Kombinácia skiel

Kombináciou rôznych typov skla so špecifickými vlastnosťami v rámci okna s dvojsklom alebo trojsklom môžete v interiéroch dosiahnuť maximálny užívateľský komfort. Spojenie skiel s rôznymi vlastnosťami umožňuje skombinovať vlastnosti sklenených plôch v okne tak, aby pomohli vytvoriť v interiéri optimálne tepelné a svetelné prostredie v rôznych podmienkach – vzhľadom k orientácii miestností podľa svetových strán, svetelným podmienkam, požiadavkám na bezpečnosť alebo ochranu proti slnku či hluku.

Možnosti kombinácie

 • SGG COOL-LITE (protislnečné sklo)
 • SGG STADIP SILENCE (akustické sklo)
 • SGG STADIP PROTECT (bezpečnostné sklo) 
 • Rôzne typy dizajnových skiel

Praktické informácie

Sklo SGG CLIMATOP ONE je štandardne kombináciou plaveného skla SGG PLANICLEAR s hrúbkou 4, 6, 8 a 10 mm a nízkoemisného tepelnoizolačného povlaku SGG PLANITHERM ONE.

K dispozícii je aj variant s tepelnoizolačným povlakom určený k tepelnému tvrdeniu. 

Pre dosiahnutie maximálnej tepelnej izolácie môže byť priestor medzi tabuľami vyplnený vzácnymi plynmi – argónom alebo kryptónom.

Označenie CE

Garantuje dodržiavanie všetkých smerníc a noriem platných v EÚ týkajúcich sa výrobného procesu, a tým aj vysokú kvalitu výrobkov.
 


Produktový rad

Produktová línia – súvisiace produkty

SGG CLIMATOP ONE produkty

 

SGG CLIMATOP XN

Tepelnoizolačné sklo so štandardným povlakom SGG PLANITHERM XN kombinuje požadovaný komfort bývania s potrebnou energetickou účinnosťou. 

SGG CLIMATOP ECLAZ 

Energeticky úsporné sklo s optimálnym využitím tepelného zisku zo slnka dosahuje U-hodnoty až 0,5 W/m².K. Najlepšie riešenie pre nízkoenergetické a pasívne domy s veľkými sklenenými plochami alebo zasklením orientovaným na západ (g-hodnota 0,5).
 


Technické špecifikácie

SGG Planitherm ONE

Skladba v mm Plynová výplň Hodnota Ug**
(W / m² K)
Svetelná priepustnosť* 
(v %)
Hodnota g*
 (v %)

Svetelná reflexia*
(v %)

4/18/4/18/4 Argón ≥ 90 % 0,5 59 38 32

 

* podľa normy DIN EN 410 ** podľa normy DIN EN 673


Calumen

Skombinujte si benefity skiel s online aplikáciou Calumen

Pre uľahčenie výberu skiel a ich optimálnu kombináciu do okien s dvojsklami alebo trojsklami sa oplatí využiť online kalkulačnú aplikáciu Calumen. Je intuitívna a zadarmo.

Umožňuje zostaviť rôzne typy skla do kombinácií, pri ktorých prepočíta parametre. Výsledkom je technický list s údajmi o prestupe svetla, solárnom faktore, súčiniteľoch prestupu tepla, nepriezvučnosti a bezpečnostnej triede. Túto aplikáciu ocení aj váš architekt či dodávateľ okien..

Dozvedieť sa viac o Calumen

Calumen logo

Páči sa Vám tento produkt?