Results

SGG CLIMATOP XN

Tepelná izolácia povlakom SGG PLANITHERM XN kombinuje požadovaný komfort bývania s potrebnou energetickou účinnosťou.

SGG CLIMATOP XN je energeticky úsporné izolačné trojsklo so štandardnou svetelnou priepustnosťou a tepelnou izoláciou pomocou povlaku SGG PLANITHERM XN. V miestnostiach vytvára príjemnú klímu aj v zime a v blízkosti veľkoplošného zasklenia.

Efektívne využitie slnečného žiarenia a svetla významne znižuje spotrebu energií, náklady na kúrenie a osvetlenie aj emisie CO2. Spĺňa súčasné zákonné požiadavky a maximalizuje komfort bývania.


Výhody
Výhody SGG CLIMATOP XN
 • Energetická účinnosť
 • Zimný komfort
 • Komfort denného svetla
 • Estetika

Ďalšie vlastnosti

Vlastnosti produktu SGG CLIMATOP XN

SGG CLIMATOP XN vlastnosti

Energeticky úsporné sklo SGG CLIMATOP XN s trvalo udržateľnou tepelnou izoláciou predstavuje súčasný štandard s tepelnou izoláciou do 0,5 W/m²K so šírkou rámu 18 mm. S prihliadnutím na solárny zisk (g-hodnota 0,6) dosahuje CLIMATOP XN – v závislosti od polohy a orientácie zasklenia – pozitívnu energetickú bilanciu, takže z vykurovanej miestnosti sa stráca menej energie, ako sa získava z prirodzeného slnečného žiarenia. 

Energetická účinnosť

Efektívne využitie denného svetla a optimálnej tepelnej izolácie znižuje náklady na kúrenie a súčasne redukuje emisie CO2.

Zimný komfort

Zníženie tepelných strát na minimum umožňuje veľmi nízka hodnota Ug (súčiniteľ prestupu tepla zasklením) až 0,5 W/m²K. V blízkosti okien sa tak udržuje príjemná teplota aj v zime.

Komfort denného svetla

Vysoká svetelná priepustnosť trojskla (až 74 %) zvyšuje v interiéroch pocit užívateľského pohodlia a znižuje potrebu umelého osvetlenia.

Estetika

Farebne neutrálny vzhľad a nízka svetelná reflexia vytvára v miestnostiach príjemnú atmosféru po celý rok.
 


Použitie

MOŽNOSTI POUŽITIA SGG CLIMATOP XN

SGG CLIMATOP XN použitie

 

Tepelnoizolačné sklo SGG CLIMATOP XN so štandardnou priepustnosťou denného svetla a schopnosťou zvýšenej tepelnej izolácie sa používa ako súčasť energeticky účinného riešenia budov. Poskytuje maximálny užívateľský komfort a úsporu energií na najvyššej úrovni. 

Toto sklo má široké možnosti použitia v obytných aj verejných budovách:

Obytné budovy

 • Okná
 • Zimné záhrady
 • Dvere na terasu, balkónové a vchodové dvere
 • Ostatné vonkajšie dvere 
 • Veľkoplošné sklenené fasády

Kancelárie a verejné budovy

 • Fasády
 • Okná

Kombinácia skiel

Maximálny užívateľský komfort v interiéroch môžete dosiahnuť kombináciou rôznych typov skla so špecifickými vlastnosťami v rámci okna s dvojsklom alebo trojsklom. Tieto kombinácie umožňujú prispôsobiť vlastnosti okien či sklenených plôch rôznym podmienkam – umiestnenie miestností podľa svetových strán, požiadavky na bezpečnosť alebo ochranu proti slnku či hluku.

Možnosti kombinácie

 • SGG STADIP SILENCE (akustický komfort)
 • SGG STADIP PROTECT (bezpečnosť)

Praktické informácie

SGG PLANITHERM XN dodávame ako štandardné prevedenie na plochom skle (číre sklo SGG PLANICLEAR) s hrúbkou 4, 6, 8 a 10 mm. 

K dispozícii je aj variant tepelnoizolačného povlaku určený k tepelnému tvrdeniu SGG PLANITHERM XN II.

Označenie CE

Garantuje dodržiavanie všetkých smerníc a noriem platných v EÚ týkajúcich sa výrobného procesu, a tým aj vysokú kvalitu výrobkov.


Produktový rad

Produktová línia – súvisiace produkty

SGG CLIMATOP XN produkty

 

SGG CLIMATOP ONE

Energeticky úsporné sklo s výnimočnou tepelnou izoláciou až 0,38 W/m².K. Ideálne pre aplikáciu na severne orientované a veľké plochy zasklenia. 


CLIMATOP ECLAZ

Energeticky úsporné sklo s optimálnym využitím tepelného zisku zo slnka dosahuje U-hodnoty až 0,5 W/m².K. Najlepšie riešenie pre nízkoenergetické a pasívne domy s veľkými sklenenými plochami alebo zasklením orientovaným na západ (g-hodnota 0,6).
 


Technické špecifikácie

SGG Planitherm XN

CLIMATOP XN technické informácie
Skladba v mm Plynová výplň Hodnota Ug**
(W / m² K)
Svetelná priepustnosť* 
(v %)
Hodnota g*
 (v %)

Svetelná reflexia*
(v %)

4/18/4/18/4 Argón ≥ 90 % 0,5 74 54 14

 

* podľa normy DIN EN 410 ** podľa normy DIN EN 673
* izolačné trojsklo: číre sklo SGG Planiclear s hrúbkou 4 mm s povlakom SGG Planitherm XN / argónová výplň s hrúbkou 12 alebo 18 mm / číre sklo SGG Planiclear s hrúbkou 4 mm / číre sklo SGG Planiclear s hrúbkou 4 mm s povlakom SGG Planitherm XN
 

 


Calumen

Skombinujte si benefity skiel s online aplikáciou Calumen

Pre uľahčenie výberu skiel a ich optimálnu kombináciu do okien s dvojsklami alebo trojsklami sa oplatí využiť online kalkulačnú aplikáciu Calumen. Je intuitívna a zadarmo.

Umožňuje zostaviť rôzne typy skla do kombinácií, pri ktorých prepočíta parametre. Výsledkom je technický list s údajmi o prestupe svetla, solárnom faktore, súčiniteľoch prestupu tepla, nepriezvučnosti a bezpečnostnej triede. Túto aplikáciu ocení aj váš architekt či dodávateľ okien.

Dozvedieť sa viac o Calumen

Calumen logo

Páči sa Vám tento produkt?