Results

ECLAZ - zdroj svetla a komfortu

ECLAZ otvára úplne nové možnosti pre dvoj- a trojsklá. Estetika, tepelná izolácia, slnečná energia a dostatok denného svetla. Vďaka ECLAZ dosiahnete najvyššie požiadavky v oblasti energetických ziskov a komfortu, bez akéhokoľvek kompromisu.

Energetická efektivita okien neznamená iba tepelnú izoláciu, ale zahŕňa tiež solárne príjmy. Takáto rovnováha určuje nielen energetickú efektivitu okien, ale tiež komfort bývania. 

Prirodzené svetlo

Podľa posledných štúdií existuje priama súvislosť medzi prestupom denného svetla a náladou, produktivitou a tiež kvalitou spánku. 

Tepelná izolácia

Vďaka tepelnoizolačným sklám dokážeme ušetriť až 20% nákladov na učtoch za energiu, bez toho, aby sme mali efekt studených stien. 

Slnečné príjmy

Príjmy zo solárnej energie predstavujú zdroj energie, ktorý je navyše zdarma. Vo veľkej miere pociťujeme túto výhodu najmä v zime.

 


Všeobecne

Revolučný a "smart". Taký je ECLAZ.

Vďaka ECLAZ dokážu okná pozitívne prispievať v oblasti úspory energií budov a nevynímajúc pritom vnútorný komfort, nakoľko až 90% času trávime v interiéry.

Značkou ECLAZ® prezentuje skupina Saint-Gobain Building Glass Europe úplne modernú generáciu izolačných skiel: Vďaka novo vyvinutej technológii nanášania povlakov spájajú sklá s vynikajúcou vlastnosťou tepelnej ochrany, resp. izolačnej vlastnosti s veľmi vysokou priepustnosťou denného svetla: To napríklad znamená, že trojsklo s vysoko tepelnými izolačnými účinkami CLIMATOP ECLAZ® dosahuje približne rovnako vysoké hodnoty svetelnej priepustnosti ako dvojsklo CLIMAPLUS PLANITHERM XN. Spojením výhod dvojskla a trojskla v jedinom produkte sa spoločnosti Saint-Gobain Building Glass Europe podaril veľký technický prielom.

ECLAZ® tak definitivne stanovuje nové merítka, ktoré ostatní na trhu ešte len hľadajú: Až o 11 % vyššia svetelná priepustnosť a až o 15 % vyššie zisky solárnej energie, to sú hlavné kľúčové údaje. Okrem toho jedinečná technológia nanášenia povlakov umožňuje, aby modré podiely svetelného spektra prechádzali sklom vo vyššej miere, a tým mali na človeka regeneračné a koncentračné účinky. ECLAZ® tak ponúka viac ako len denné svetlo.

Značka ECLAZ® dokonale dopĺňa úspešnú radu SGG PLANITHERM a je tak vhodná predovšetkým pre použitie v studených a chladných klimatických zónách. V teplejších regiónoch postačí často použitie varianty dvojskla CLIMAPLUS ECLAZ ONE, ktorá tak isto boduje vynikajúcimi hodnotami tepelnej izolácie a svetelnej priepustnosti.


Nová rada ECLAZ

ECLAZ ONE

Pre veľmi vysoko výkonné dvojsklá.

 

  • 10% dodatočná tepelná izolácia v porovnaní so štandardnými dvojsklami
  • 10% relatívny prísun denného svetla v porovnaní s najlepším Ug 1.0 zasklením na trhu
  • neutrálny vzhľad s obmedzeným zrkadlovým efektom

 

ECLAZ

Ideálny pre trosjklá a dvojsklá v miernom podnebí.

  • 10% relatívny prísun denného svetla v porovnaní s najlepším trojsklom na trhu a 10% relatívny prísun denného svetla v porovnaní s najlepším dvojsklom na trhu.
  • takéto neporovnateľné solárne zisky a svetelné príjmy dopomáhajú získať najlepšiu energetickú efektivitu  v chladnom podnebí (trojsklo) ako aj v miernom podnebí (dvojsklo). 
  • neutrálny vzhľad s obmedzeným zrkadlovým efektom

 

Tieto výkony umožňujú:

  • predvídať najvyššie očakávania európskych tepelných regulácií pre nové budovy
  • pre zisk maximálnych dostupných príjmov v oblasti solárnych ziskov, denného svetla, komfortu a úspor energií.

Páči sa Vám tento produkt?