Results

SGG EGLAS

Vďaka SGG EGLAS získavajú presklené strechy funkciu automatického topenia snehu a sklo zabezpečuje izoláciu voči vonkajšiemu chladu.

Technológia E-GLAS používa vyhrievané, priehľadné dvojité alebo trojité zasklenie na zabezpečenie izolácie proti vonkajšiemu chladu a súčasne eliminuje efekt „studenej steny“ a vedľajšie účinky kondenzácie.

Technológia E-GLAS je obzvlášť vhodná do chladného a/alebo vlhkého prostredia (ako sú kúpeľne, bazény, atď.), Používa vyhrievané, priehľadné dvojité alebo trojité zasklenie na zabezpečenie izolácie proti vonkajšiemu chladu a súčasne eliminuje efekt „studenej steny“ a vedľajšie účinky kondenzácie.


Prehľad

E-GLAS je aktívne izolačné zasklenie, ktoré premieňa elektrickú energiu na teplo. Vyhrievacia plocha dvojitého alebo trojitého skla je sklo s nízkou emisivitou: pri stimulácii elektródami tenký oxidový povlak na vnútornej strane vákua (naplnený argónom) vyžaruje teplo smerom k opačnej strane.

V závislosti od svojho zloženia sa môže ohrievať smerom von alebo dovnútra a môže topiť sneh, zabraňuje kondenzácii a predstavuje samotný zdroj tepla. Výkon E-GLAS je riadený rôznymi elektrickými funkciami, ako sú termostaty alebo detektory snehu.

Laminovaná verzia sa často používa v interiéroch, ako sú sklenené priečky, ktoré sa ohrievajú na obidve strany a poskytujú pohodlie alebo nahrádzajú hlavný vykurovací systém.


Použitie

Externé

Dvojité alebo trojité zasklenie, kde sú požadované vlastnosti zahrievania, odstraňovania snehu alebo antikondenzácie, napr. fasády, strešné krytiny, arkýře, markízy, verandy, bezpečnostné zasklenia.

Vnútorné (laminovaná verzia)

Priečky, zásteny, sklenené podlahy
V závislosti od aplikácie a požadovanej funkčnosti (zahrievanie, odstraňovanie snehu, antikondenzácia) sa určuje intenzita výkonu a rozmery skla.


Výhody

SGG EGLAS prináša množstvo výhod:

  • Optimálna priehľadnosť a prenos svetla.
  • Celá účinnosť a tepelný komfort sálavého vykurovania bez pocitu „studenej steny“.
  • Eliminácia kondenzácie a rastu plesní na rámoch.
  • Znižuje riziko poškodenia spôsobeného snežením a ľadom na strechách tým, že zabraňuje hromadeniu.
  • Zvyšuje hladinu prirodzeného denného svetla v budovách tým, že sa topí sneh.
  • Pozitívny ekologický dopad - energetická optimalizácia a zníženie údržby budov.
  • Významný ekonomický vplyv - ľahšia architektonická štruktúra a zníženie nákladov.

Páči sa Vám tento produkt?