Results

ADI DASSLER BRAND CENTER (ADBC)

Trblietajúci sa čierny krištáľ popiera beh času

Glassolutions je dodávateľom sklenenej fasády tvoriacej čierny monolit novej centrály spoločnosti Adidas nazvanej AdiDassler Brand Center (ADBC). Stavba označovaná ako "čierny krištáľ" symbolizuje beh času - zvonku pôsobí budova dojmom nadčasovosti, zatiaľ čo vnútri čas plynie a priestor sa neustále rozvíja.


Kontext

V roku 2006 vypracovalo austrálske architektonické štúdio Querkraft návrh nového firemného kampusu a budovy centrály spoločnosti Adidas, určené pre rôzne udalosti, prezentácie, ukážky produktov i stretávanie. Budova AdiDassler Brand Center (ADBC) má predstavovať trvalé hodnoty značky Adidas: čierny krištáľ totiž symbolizuje nezávislosť na módnych trendoch. Jedná sa o dokonalý hybrid medzi krajinou a architektúrou. Táto mystická stavba zaujme čiernou monolitickou sklenenou fasádou, ktorá je úplne nadčasová. Vo vnútri je potom aréna ponúkajúca širokú škálu využitia.


Použité produkty

Budova ABC o rozlohe 5000 m² je vo svojom princípe jednoduchou halou, ktorá predstavuje tzv. Krabicový koncept. Vonkajší plášť je tvorený sklom a oceľou, zatiaľ čo vnútorný plášť je vyrobený z prefabrikovaných betónových dielcov. Počas dňa vidíte zvonku len homogénny čierny trblietajúce sa kameň. Dokonca aj dvere sú neviditeľné! Sklenená fasáda bola vytvorená pomocou systému VARIO s šedým sklom PARSOL, ktoré dáva budove elegantný jednoduchý vzhľad a perfektne tak plní zámer vystihnúť obraz firemnej identity spoločnosti Adidas. Aj v prípade interiérov bola snaha eliminovať čo najviac rušivých prvkov a umožniť tak jednoduchú adaptáciu budovy rôznym udalostiam. Vstupný priestor vedie do otvoreného priestoru haly, v ktorom nájdete sedadlá. Na protiľahlej 150m dlhej stene potom 24 projektorov vytvára najširšie kino na svete, vrátane zvukových efektov pre vybudenie potrebných emócií.


Výsledok

Centrálna budova spoločnosti Adidas predstavuje perfektnú kombináciu nadčasovosti firemnej identity zvonku budovy a neustáleho vývoja smerom k novým technológiám i športovému vyžitiu budúcnosti vnútri budovy.Priestor navyše pôsobí ako multifunkčné prostredie umožňujúce zákazníkom, zamestnancom aj ostatným návštevníkom využívať veľmi priestrannú arénu na relaxáciu i neformálne stretnutia.


Produkty

SGG PARSOL

Dekoračné farebné sklo SGG PARSOL sa vyrába rovnakým spôsobom ako číre sklo. Architektom poskytuje širokú škálu možností pri navrhovaní interiérov.

"Pri plánovaní bolo najväčšou technickou výzvou vytvoriť uniformný, transparentný a bezproblémový plášť tejto budovy, ktorá je určená pre prezentácie, skladovanie produktov i návštevy verejnosti. Voľba padla na čierny krištáľ s ostrými hranami, hladkou a transparentnou plochou bez akýchkoľvek dilatačných škár či spojov. "

Querkraft Architekten