Results

HOTEL AMPÈRE V PARÍŽI

Na Glassolutions sa obrátil Hotel Ampère v Paríži so žiadosťou o premenu hotelových kúpeľní na útulné a komfortné miesto pre hotelových hostí. V prípade tohto projektu bolo kritické know-how Glassolution v oblasti kombinovania technológií a dizajnu.


Kontext

V blízkosti Víťazného oblúka a slávneho parížskeho bulváru Champs-Elysées, v srdci jednej z najprestížnejších častí Paríža, nájdete hotel Ampère, v ktorom sa snúbi kúzlo tradícií s komfortom. Návrh hotelových kúpeľní spracoval špecialista na hotelovú architektúru Fabrice Knoll. Jeho koncepcia vychádzala z premenlivosti a harmónie. Každá z kúpeľní bola vybavená zrkadlom DESIRE LED a sprchovou zástenou INSPIRATION LED.
 


Použité produkty

Hotel Ampere je 4-hviezdičkový hotel s kapacitou približne 100 izieb. V súvislosti s renováciou hotelových kúpeľní hľadal riaditeľ hotela niečo mimoriadne a neobvyklého, čo v iných hoteloch neuvidíte. Hlavným cieľom bolo oživiť kúpeľnú povesť hotela a priniesť jeho hosťom pocit pokoja, pohody a predovšetkým príjemné prostredie. Glassolutions má vo svojej ponuke širokú škálu produktov, ktoré veľmi citlivo integrujú svetlo do skla. A práve svetlo bolo v tomto prípade kľúčovým prvkom celého návrhu, pretože skvele vytvára potrebnú atmosféru. Zrkadlá DESIRE od Glassolutions spolu so sprchovými zástenami INSPIRATION perfektne kombinujú v návrhoch architekta Fabrice Knolla sklo a svetlo. Nejde o obyčajné osvetlenie - svetlo sa v kombinácii so sklom stáva zdrojom oddychu a súkromia. Podľa požiadaviek zákazníka bolo zvolené teplé biele LED osvetlenie (medzi 3000 a 4000 K).


Výsledok

Farby a tóny svetla si môže klient meniť podľa svojich potrieb a prianí. Starší hostia, ktorí sa k nám vracajú už roky, vyskúšali tieto nové izby a už nechcú žiadne iné. Zamilovali si ich práve vďaka kúpeľniam, ktoré vyžarujú harmonickú energiu.

"U našich hotelových hostí, ktorými sú často dekoratéri a návrhári, vzbudzuje zrekonštruované prevedenie kúpeľní úplne nové pocity a prináša im inšpiráciu."

Jean-Marie Blanc, Hotel Ampère managing director