Budova Danube House predstavuje ojedinelý projekt nízkoenergetickej budovy. Bola navrhnutá americkým ateliérom Kohn Pedersen Fox (KPF), ktorý preslávili budovy ako World Financial Center v Šanghaji alebo Pinnacle v Londýně. Celá budova má tvar obrovskej lode, trojuholníková parcela končí na západe akoby lodným kýlom. Pripomína nám to fakt, že na tomto mieste sa nachádzal hlavný pražský prístav. Tvarovú inšpiráciou bol Chilehaus (Fritz Höger) v Hamburgu. Centrom budovy je presklené átrium prístupné verejnosti, kde sa nachádza reštaurácia, kaviarne a obchody. Vo dvoch úrovňach átria sú umiestnené presklené výťahy, schodiská a lávky, ktoré zároveň rozvádzajú vzduch a posilňujú tak prirodzený komínový efekt vetrania. Okolie budovy s pešou zónou a cyklistickým chodníkom pozdĺž Vltavy je tiež prístupné verejnosti. Spoločne so začatím prevádzky budovy Danube House bola tiež otvorená nová ulica, ktorá dostala meno Karolinská.
Na podobe projektu Nile House pracoval, rovnako ako pri prvej budove River City Prague, Danube House, v súčinnosti so štúdiom KPF - francúzsky architektonický ateliér RFR. Autor štúdie Jean Le Lay sa však snažil o odlíšenie oboch susediacich objektov. Projekt Nile House skĺbil využitie elementárnych prírodných síl, ako je slnko a voda a kvalitných materiálov s čo najmenšími tepelnými stratami alebo naopak s vysokou akumuláciou tepla. Nile House je postavený zo zelenej brazílskej žuly doplnenej sklenenými prvkami a má v nadzemnej časti celkom 17 600 m² priestoru na prenajatie. Dominantným prvkom átria budovy je točité schodisko, ktoré prepája výťahové podesty a vnáša do jeho priestoru dynamický prvok, ktorý kontrastuje s priamymi líniami štruktúry átria. Konštrukcia schodiska je založená na princípe lomenice poskladaného oceľového plátu. Sú tu umiestnené presklené výťahy, schodiská a lávky, ktoré zároveň rozvádza vzduch a posilňujú tak prirodzený komínový efekt vetrania dvojúrovňového átria.
Amazon Court. Stavba bola navrhnutá dánskym štúdiom Schmidt hammer lassen, ktoré je známe napríklad realizáciou prestavby dánskej kráľovskej knižnice v Kodani (tzv. Black Diamond). ] Fasáda je zo žuly Star White. Dominantným prvkom je veľké presvetlené átrium s farebnými vnútornými žalúziami, ktoré sa pohybujú pomocou elektromotora. Supermoderne sú riešené kúrenia a klimatizácie, ktoré maximálne využívajú nové prírodné technológie (napr. veľké množstvo čerstvého vzduchu vytvára pretlak vo zdvojenej podlahe a výustky prúdi do jednotlivých kancelárií). Pribinova disponuje plochou 19 800 m² kancelárií a 2200 m² obchodov a služieb, 254 miestami na parkovanie v podzemných garážach.
ZDROJ: Wikipedia - otvorená encyklopédia