Results

SGG CLIMATOP SILENCE

Izolačné trojsklo s protihlukovými vlastnosťami je skvelým riešením zvýšených požiadaviek na zvukovú izoláciu, s bezpečnostnými vlastnosťami navyše.

Izolačné trojsklo SGG CLIMATOP SILENCE kombinuje vynikajúce výsledky pri znižovaní hluku s tepelnou izoláciou, protislnečnou ochranou a bezpečnostnými vlastnosťami, ktoré zvyšujú užívateľský komfort bývania.

Excelentnú zvukovú izoláciu až 51 dB v tomto trojskle umožňuje použitie lepeného vrstveného skla s akustickou PVB fóliou SGG STADIP SILENCE a kombinácia rôznych hrúbok skla v ráme s širšími dištančnými rámikmi medzi jednotlivými sklami.


Výhody
Výhody protihlukových okien
 • Zvuková izolácia
 • Bezpečnosť
 • Energetická účinnosť
 • Protislnečná ochrana

Ďalšie vlastnosti

Vlastnosti produktu SGG CLIMATOP SILENCE

Zvukovoizolačné trojsklo SGG CLIMATOP SILENCE je navrhnuté na zvýšenie interiérového komfortu v spojení s optimálnou reguláciou slnečného žiarenia a energetickou úspornosťou. Špeciálna akustická PVB fólia s akusticky mäkkým jadrom tlmí vibrácie a eliminuje problém s kritickými frekvenciami a akustickými výškami.

Lepené zvukovo izolačné sklo ponúka súčasne s mimoriadnou účinnosťou pri tlmení hluku (až cca 51 dB) aj skvelé bezpečnostné vlastnosti.

Akustická PVB fólia – nalepená medzi vrstvami skla – zároveň poskytuje zaskleniu schopnosť ochrany proti poraneniu osôb či vlámaniu.

Zvýšená zvuková izolácia

Trojsklo s jednou či viacerými sklami SGG STADIP SILENCE – vrstveného za pomoci fólie z akustického polyvinyl butyralu, známeho ako PVB-Si – má výnimočnú schopnosť tlmiť hluk prenikajúci do interiéru z ulice či iného hlučného prostredia. 

K posilneniu miery ochrany proti hluku sa okrem vrstveného skla s akustickou fóliou využíva systém asymetrickej skladby izolačného skla, kde sa v rámci trojskla použijú sklenené tabule rôznych hrúbok a súčasne dištančné rámiky s odlišnou šírkou. 

Swisspacer Ultimate dištančný rámik

SGG CLIMATOP SILENCE výrazne zmierňuje aj zvukový dopad dažďových kvapiek na strešnom a šikmom zasklení.

Bezpečnosť

PVB fólia vlepená medzi dve vrstvy skla poskytuje zaskleniu okrem schopnosti izolovať zvuk aj bezpečnostné vlastnosti. Ak dôjde k rozbitiu skla, tabuľa sa úplne nerozpadne – úlomky zostanú prilepené na fólii, takže pravdepodobnosť zranenia klesá na minimum. Zachovanie zvyškovej celistvosti bráni aj tomu, aby predmety či osoby, ktoré spôsobili deštrukciu, prenikli cez plochu skla. Úroveň bezpečnostných vlastností lepeného skla určuje počet a hrúbka vstiev skla a fólií použitých v aplikácii.

Energetická účinnosť

Zvukovo izolačné trojsklo SGG CLIMATOP SILENCE poskytuje aj excelentné tepelno izolačné vlastnosti – podľa použitých funkčných povlakov zaisťuje v interiéroch maximálny tepelný komfort, minimálne úniky tepla a tým znižuje náklady na kúrenie a súčasne redukuje emisie CO2.

Protislnečná ochrana

Funkčné povlaky s protislnečnými vlastnosťami poskytujú trojsklu v letnom období schopnosť udržiavať v interiéri svetelný a tepelný komfort. Užívateľ tak môže dosiahnuť zníženie spotreby energií na fungovanie klimatizácie a umelého osvetlenia.

 

Porovnanie akustických vlastností skiel

jednoduché sklo a hlukizolačné sklo a hlukvrstvené sklo a hluk

Použitie

MOŽNOSTI POUŽITIA SGG CLIMATOP SILENCE

Používa sa všade tam, kde sú zvýšené nároky na zvukovú izoláciu. Pri aplikácii na sklenené fasády umožňuje výrazne znížiť hluk prichádzajúci zvonku – v obytných aj komerčných budovách umiestnených v hlučnom prostredí (veľkomestské hlavné triedy, stanice, letiská, diaľnice a pod.).

Pri použití na zastrešenie SGG CLIMATOP SILENCE znižuje hluk dopadu dažďových kvapiek na strešné okná.

SGG CLIMATOP SILENCE je zasklenie vhodné zvlášť na nasledujúce použitie:

 • presklené fasády (vrátane parapetov a presklených deliacich stien) 
 • okná komerčných alebo obytných budov, ktoré sa nachádzajú v hlučných oblastiach (obchodné tepny, rýchlostné cesty, v blízkosti železnice, letísk...)
 • okná komerčných alebo obytných budov v oblastiach so zvýšeným rizikom výskytu vandalizmu
 • sklenené steny a strešné okná

 

Sklo s protihlukovou fóliou

Obrázky zobrazujú princíp použitia vrstveného zvukovo izolačného skla s akustickou fóliou SGG STADIP SILENCE v dvojskle SGG CLIMAPLUS SILENCE.


Kombinácia skiel

Zvukovoizolačné sklá je možné kombinovať s mnohými ďalšími multifunkčnými produktmi, ktoré okrem nepriezvučnosti zabezpečia aj iné žiadúce vlastnosti zasklenia:

Nevýhodou je nemožnosť kombinácie s ornamentnými sklami.
 


Praktické informácie

Princíp protihlukových okien

Princíp protihlukových okien

 

V prípade záujmu o informácie ohľadom požadovaného zloženia zvukovo izolačného trojskla sa obráťte na nášho obchodného zástupcu.

Označenie CE

Garantuje dodržiavanie všetkých smerníc a noriem platných v EÚ týkajúcich sa výrobného procesu, a tým aj vysokú kvalitu výrobkov.


Produktový rad

Produktová línia – súvisiace produkty

SGG CLIMATOP ACCOUSTIC

Izolačné protihlukové trojsklo SGG CLIMATOP ACOUSTIC je skvelým riešením zasklenia všade tam, kde je potrebné udržať nežiadúci hluk za oknami, aby ste si mohli v interiéri užívať ticho a pokoj a kde je potrebná zvuková izolácia. Zvuková izolácia je dosiahnutá použitím rôznych hrúbok jednotlivých vrstiev skla a dištančných rámikov v trojskle, a tiež použitím vrstveného skla STADIP ACOUSTIC s vrstvou štandardnej PVB fólie.

Tieto protihlukové sklá spoľahlivo tlmia hluk až o cca 43 dB.


Technické špecifikácie

Izolačné trojsklo SGG CLIMATOP SILENCE ponúka zvýšenú tepelnú izoláciu spoločne s vynikajúcou akustickou izoláciou. Na vnútornej pozícii je spravidla vrstvené bezpečnostné sklo SGG STADIP SILENCE, zložené z dvoch alebo viacerých vrstiev skla spojených jednou alebo viacerými vrstvami akustickej fólie PVB (A).

To zaručuje maximálne zmiernenie hluku a súčasne výbornú priľnavosť úlomkov skla v prípade rozbitia.

Akustické vlastnosti zasklenia sa menia v závislosti na: 

 • zdroji hluku, 
 • použitom systéme zasklenia, 
 • rozmeroch zasklenia, 
 • vzduchotesnosti systému (sklo – rám – ostenie).
Skladba Hrúbka Rw (dB) Ug (W/m2.K (C;Ctr)
SGG CLIMATOP SILENCE 47/43 - 6/14SWS AR/4/ 14SWS AR/44.2 SI 46,8mm 43 0,6 (-3; -8) db
SGG CLIMATOP SILENCE 55/44 - 6/18SWS AR/4/ 18SWS AR/44.2 SI 54,8mm 44 0,5 (-2; -7) db
SGG CLIMATOP SILENCE 44/45 - 8/12SWS AR/4/ 12SWS AR/44.1 SI 44,4mm 45 0,7 (-2; -6) db

Akustická izolácia

Rw je „vážená vzduchová nepriezvučnosť“ (EN ISO 140-3 a 717-1).

Bezpečnosť

Vnútorné sklo SGG STADIP SILENCE vyhovuje rovnakej úrovni bezpečnosti ako sklá klasického typu SGG STADIP SAFE a SGG STADIP PROTECT rovnakého zloženia (rovnakej hrúbky skla a s rovnakou celkovou hrúbkou PVB(A) a PVB).


Calumen

Skombinujte si benefity skiel s online aplikáciou Calumen

Pre uľahčenie výberu skiel a ich optimálnu kombináciu do okien s dvojsklami alebo trojsklami sa oplatí využiť online kalkulačnú aplikáciu Calumen. Je intuitívna a zadarmo.

Umožňuje zostaviť rôzne typy skla do kombinácií, pri ktorých prepočíta parametre. Výsledkom je technický list s údajmi o prestupe svetla, solárnom faktore, súčiniteľoch prestupu tepla, nepriezvučnosti a bezpečnostnej triede. Túto aplikáciu ocení aj váš architekt či dodávateľ okien.

Dozvedieť sa viac o Calumen

Calumen logo

Páči sa Vám tento produkt?