Results

SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a 70/33 II

Extrémne účinné protislnečné sklá s excelentnou svetelnou priepustnosťou, nízkou reflexiou, neutrálnym vzhľadom a skvelými tepelne izolačnými vlastnosťami.

SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a tepelne tvrdená verzia 70/33 II s trojitým strieborným povlakom patria k najúčinnejším izolačným protislnečným sklám spoločnosti Saint-Gobain. Vynikajú kombináciou extrémne efektívnej ochrany proti slnku a excelentnej priepustnosti svetla v kombinácii s nízkou vonkajšou aj vnútornou reflexiou a neutrálnym vzhľadom bez ohľadu na pozorovací uhol.

Sú tiež zárukou skvelého energetického výkonu 365 dní v roku. 


Výhody
 • Neutrálny dizajn
 • Energetická účinnosť a úspora energií
 • Vnútorný tepelný (letný) komfort
 • Vizuálny komfort
 • Bezpečnosť
Výhody SGG COOL-LITE XTREME 70/33

 


Ďalšie vlastnosti

Vlastnosti SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a 70/33 II 

Odraz svetla pomocou protislnečných skiel

SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a kaliteľný variant SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II predstavujú v súčasnosti najúčinnejšie protislnečné sklá vďaka selektivite vyššej ako 2,12 v kombinácii s hodnotou Ug (súčiniteľ tepelného prestupu skla) 0.5 W/m2K (pre izolačné trojsklá). Vyrábajú sa technológiou nanášania viacerých vrstiev oxidov kovov rozprašovaním vo vákuu na číre plavené sklo SGG PLANICLEAR. Na žiadosť zákazníka je možné aplikovať protislnečný povlak aj na extra číru sklovinu SGG DIAMANT.

Selektivita je pomer priepustnosti svetla k celkovej úrovni priepustnosti energie S = TL/g. Zasklenie s vysokou priepustnosťou svetla vytvára v miestnostiach zaliatych prirodzeným denným svetlom extrémne jasnú atmosféru bez nadmerného prehrievania. 

Nízky solárny faktor je zárukou minimálneho prehrievania interiéru.

Variant SGG COOL-LITE EXTREME 70/33 II, určený na kalenie, ponúka vyšší mechanický a tepelný odpor – vlastnosti potrebné pre bezpečnostné sklá. 

Benefity SGG COOL-LITE 70/33 a SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II

Neutrálny dizajn

Protislnečné sklá s trojitým strieborným povlakom SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a 70/33 II s nízkou vonkajšou svetelnou reflexiou a neutrálnym vzhľadom výborne kombinujú funkčnosť a estetiku.

Tieto vlastnosti umožňujú aj využitie pri renováciách pamiatkovo chránených objektov. 

Efektívna protislnečná ochrana umožňuje vynechať prvky externého tienenia, ktoré sú náchylné na znečistenie a náročné na údržbu.

Energetická účinnosť a úspora energií

SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a 70/33 II sa vyznačuje extrémnou selektivitou S > 2,03 (pomer priepustnosti svetla a priepustnosti slnečnej energie S = TL/g) v kombinácii s efektívnou tepelnou izoláciou (Ug 0,5 W/m2K), ktorá minimalizácioou tepelných strát pomáha znižovať náklady na umelé osvetlenie, klimatizáciu aj vykurovanie a na spotrebu energií. 

Vnútorný tepelný (letný) komfort 

Efektívna protislnečná ochrana znižuje zahrievanie miestností v porovnaní so štandardným izolačným sklom až o 5 °C. V letnom období tak v interiéri udržuje príjemné prostredie bez prehriatia a znižuje potrebu použitia klimatizácie. Tieto sklá sú preto ideálne aj pre plne presklené fasády, kde sa vyžaduje vysoká energetická účinnosť.

Vizuálny komfort

Veľmi vysoká svetelná priepustnosť až 93,7 % vpúšťa do miestnosti dostatok prirodzeného denného svetla a vytvára v interiéri príjemnú atmosféru so skvelou interpretáciou farieb v akomkoľvek ročnom období.

Bezpečnosť

Kalený a tepelne tvrdený variant SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II je určený pre ochranu skla pred náhodným a úmyselným mechanickým poškodením.

Znižuje riziko poškodenia v dôsledku tepelného pnutia a vyhovuje požiadavkám bezpečnostných noriem pre použitie na fasádach a strešných zaskleniach.


Použitie

Možnosti použitia SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a 70/33 II

Protislnečné sklá SGG COOL-LITE

Tepelne izolačné sklá s mimoriadne selektívnymi protislnečnými povlakmi  SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a 70/33 II s excelentnou priepustnosťou svetla,  zníženou reflexiou a neutrálnym vzhľadom sú ideálne pre fasády komerčných stavieb aj zasklenie obytných budov a rodinných domov – všade tam, kde sa vyžaduje efektívna protislnečná ochrana s dostatkom svetla.

Neutrálny vzhľad umožňuje využitie aj pre zasklenie pamiatkovo chránených budov. 

Tepelne tvrdený bezpečnostný variant SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II je vhodný aj pre zasklenie vyžadujúce bezpečnostné sklo vrátane strešného zasklenia.

Často sa používajú na protislnečné zasklenie pre:

 • celoplošne sklenené fasády komerčných budov a výkladné skrine
 • zdravotníctvo – maximalizácia svetla podporuje ozdravné procesy
 • vzdelávací sektor – zvýšenie vnútorného svetelnéhbo komfortu podporuje procesy vzdelávania
 • obytné domy a byty – predovšetkým vo vyšších poschodiach
 • pamiatkovo chránené budovy, kde je nežiadúce použitie externého tienenia
 • aplikácie, kde sa vyžaduje farebne neutrálne bezpečnostné sklo s protislnečnou ochranou a optimálnymi hodnotami prestupu tepla a svetla

Kombinácia skiel

Pre dosiahnutie maximálneho užívateľského komfortu v interiéroch sa v rámci zasklenia okien s trojsklom alebo dvojsklom odporúča kombinovať benefity rôznych typov povlakov a úprav skla so špecifickými vlastnosťami.

Tieto kombinácie umožňujú prispôsobiť vlastnosti okien či sklenených plôch rôznym podmienkam – orientácii miestností podľa svetových strán a svetelných podmienok, požiadavkám na bezpečnostné vlastnosti alebo ochranu proti hluku.

Možnosti kombinácie:


Praktické informácie
Výhody protislnešného pokovenia SGG COOL-LITE

Funkčné protislnečné povlaky SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a 70/33 II sa bežne aplikujú na sklo SGG PLANICLEAR a na vyžiadanie zákazníka aj na sklo SGG DIAMANT.

Variant SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II je vhodný pre tepelné tvrdenie a preto je možné spracovávať ho do bezpečnostného skla SGG SECURIT, ktoré znižuje riziko mechanického poškodenia a porušenia teplotným šokom a vyhovuje požiadavkám stavebných noriem a predpisov pre bezpečnostné sklo. 

SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a variant SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II v tvrdenej/tepelne spevnenej forme je možné použiť v rámci jednej fasády vedľa seba – v tomto prípade sa bezpodmienečne odporúča predchádzajúce vzorkovanie.

Bezpečnostný vrstvený variant SGG COOL-LITE STADIP XTREME 70/33 II je k dispozícii v hrúbke 6,4 mm; 3.3.1. až 8,8 mm; 4.4.2., s hrubšími laminátmi je dostupný na požiadanie.

Označenie CE  

Garantuje dodržiavanie všetkých smerníc a noriem platných v EÚ týkajúcich sa výrobného procesu, a tým aj vysokú kvalitu výrobkov.


Produktový rad

Produktová línia SGG COOL-LITE XTREME 
SGG COOL-LITE XTREME 61/29 a 61/29 II – hodnota Ug 0,5 W/m2K, TL 55 %, hodnota g 27 %
SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a 70/33 II – hodnota Ug 0,5 W/m2K, TL 63 %, hodnota g 31 %


Ďalšie súvisiace produkty:


Technické špecifikácie

SGG COOL-LITE XTREME 70/33 a 70/33 II je sklo s hodnotou Ug 0,5 W/m2K (súčiniteľ tepelného prestupu skla), svetelnou priepustnosťou (TL) 63 %, hodnotou solárneho zisku (g) 31 %, vonkajšou svetelnou reflexiou 13 % a vnútornou svetelnou reflexiou 16 %. Selektivita tohto zasklenia je (TL/g) 2,03.

Uvedené parametre platia pre izolačné trojsklo CLIMATOP 6/18/4/18/4 mm na skle SGG PLANICLEAR – s povlakom SGG COOL-LITE XTREME 70/33 alebo XTREME 70/33 II na pozícii 2, pri použití rámikov širokých 18 mm s výplňami medzipriestorov z 90 % Argónu.


Calumen

Použite novú aplikáciu Calumenje intuitívna a úplne zadarmo. Stačí sa zaregistrovať a vstúpite do prostredia, ktoré vám pomôže rozlúsknuť váš problém.

Dozvedieť sa viac o Calumen

Calumen logo

Páči sa Vám tento produkt?