Results

SGG SECURIT

Tepelne tvrdené bezpečnostné sklo SGG SECURIT sa používa pre rôzne typy interiérových a aj exteriérových presklených dverí a zábradlí.

SGG SECURIT je tepelne tvrdené bezpečnostné sklo. Tvrdiaci proces mu dodáva odolnosť voči mechanickému a tepelnému namáhaniu, ktorá je vyššia ako u bežného tepelne neupraveného skla. V prípade rozbitia sa rozštiepi na malé kúsky s tupými hranami.


Použitie

Dvere: SGG SECURIT sa používa pre rôzne typy interových aj exteriérových presklených dverí.

Zostavovanie skiel: tabule skla sa spájajú pomocou kovových dielov do zostáv používaných v nasledujúcich aplikáciách:
- dvere;
- vitríny obchodov;
- vstupy do budov.

Vybavenie interiéru: Použitie SGG SECURIT v domácnostiach ako - stolové dosky, police, nábytok... prispieva k zníženiu rizika zranenia.

Mestský mobiliár: telefónne búdky, autobusové zasávky, signalizačné panely.

Fasády, strechy, parapety: niektoré aplikácie vyžadujú použitie tvrdeného skla SGG SECURIT z bezpečnostných dôvodov alebo kvôli odolnosti voči tepelnému alebo mechanickému namáhaniu.


Výhody

Rozbitie: v prípade rozbitia SGG SECURIT výrazne znižuje riziká poranenia, pretože sa rozbije na malé kúsky, s tupými hranami.

Zvýšená odolnosť proti mechanickému namáhaniu: odolnosť proti nárazom a pevnosť v ohybe skla SGG SECURIT je až 5x vyššia ako u bežného tepelne neupraveného skla rovnakej hrúbky.

Zvýšená odolnosť voči tepelnému pnutia: odolnosť voči tepelnému pnutiu je vyššia ako u skla SGG PLANILUX.

Veľké zasklené celky: tabule skla SGG SECURIT spojené pomocou kovových dielov sa používajú pre veľké zasklené plochy.

Priehľadnosť: dvere zo skla SGG SECURIT zlepšujú osvetlenie chodieb alebo izieb bez okien. SGG SECURIT má rovnaké spektrofotometrické vlastnosti ako základný výrobok rovnakej hrúbky pred tepelnou úpravou (okrem niektorých skiel s povlakom určeným k tvrdeniu).


Projekty

Národná banka Slovenska

Národná banka Slovenska

Páči sa Vám tento produkt?