Results

SWISSPACER

Inovatívne dištančné rámiky SWISSPACER predstavujú absolútnu špičku na trhu s medziskelnými dištančnými rámikmi s teplou hranou.

Medziskelné rámiky SGG SWISSPACER Ultimate a SGG SWISSPACER Advance slúžia k vytvoreniu a utesneniu priestorov medzi jednotlivými tabuľami skla pri výrobe izolačných dvojskiel a trojskiel. Vynikajú odolnosťou voči plynom a vodnej pare a mimoriadnou priľnavosťou. Predstavujú jednoduché a finančne výhodné riešenie pre zlepšenie energetickej účinnosti okien a fasád. Patria medzi najvýkonnejšie na svete.


Výhody
 • Úspora energií
 • Užívateľský komfort
 • Efektivita nákladov
 • Estetika a dizajn
 • Udržateľnosť

Z hľadiska energetickej účinnosti, užívateľského komfortu a dizajnu sú teplé medziskelné dištančné rámiky SGG SWISSPACER najvýkonnejšie na svete. Oproti konkurenčným výrobkom vynikajú vo viacerých oblastiach:

Úspora energií

Rámiky SGG SWISSPACER majú veľmi nízku tepelnú vodivosť, čo prispieva k vysokej energetickej účinnosti každého izolačného dvojskla či trojskla, v ktorom sú SGG SWISSPACER aplikované. 

V porovnaní s bežnými kovovými dištančnými rámikmi poskytujú SGG SWISSPACER oveľa nižšie hodnoty Psí (hodnota umožňujúca v izolačnom skle porovnať schopnosť dištančného rámika prerušiť tepelný most po obvode skla) a prispievajú k vynikajúcim Uw hodnotám okien a fasád. 

Užívateľský komfort

Vyššie teploty na hrane skla v kombinácii s perfektnou priľnavosťou a vzduchotesnosťou zabraňujú kondenzácii vodných pár a vytváraniu nežiadúcich plesní vo vnútri dvojskiel a trojskiel. Vyššie teploty na okraji skla podporujú súčasne aj zlepšenie tepelnej pohody v miestnosti a zaisťujú v interiéroch príjemnú zdravú klímu.

Efektivita nákladov

Inovatívne dištančné rámiky SGG SWISSPACER na súčasnom trhu s dištančnými rámikmi s teplou hranou poskytujú najlepší pomer ceny, kvality a výkonu.

Estetika a dizajn

Matný saténový povrch, farebná rozmanitosť a bohatá ponuka šírky rámikov umožňuje veľmi variabilné použitie v rámci rôznych architektonických riešení.

Udržateľnosť

Energetická účinnosť a dosiahnuté úspory znižujú emisie CO2 a podporujú tým udržateľnú výstavbu izolačných okien a fasád.


Technické špecifikácie

V porovnaní s bežnými kovovými dištančnými rámikmi poskytujú SGG SWISSPACER ULTIMATE a SGG SWISSPACER ADVANCE oveľa nižšie hodnoty Psí (hodnota umožňujúca v izolačnom skle porovnať schopnosť dištančného rámika prerušiť tepelný most na obvode skla) a umožňujú tak dosahovať vynikajúce Uw hodnoty izolačných okien a fasád. 

Hodnoty Psí pre izolačné trojsklo:

 • SGG SWISSPACER ADVANCE – hodnota Psí (drevený rám) 0,037 (W/mK)
 • SGG SWISSPACER ULTIMATE – hodnota Psí (drevený rám) 0,029 (W/mK)

Veľmi nízka tepelná vodivosť rámikov posúva SGG SWISSPACER na špičku výkonnosti dištančných rámikov s teplou hranou.

Porovnanie tepelnej vodivosti dištančných rámikov Swisspacer

 


Farebné varianty a šírka rámikov
 • BLACK – RAL 9005
 • DARK BROWN – RAL 8014
 • LIGHT BROWN – RAL 8003
 • TITANIUM GREY – RAL 9023
 • WHITE – RAL 9016
Farebné varianty a šírka rámikov Swisspacer

 

Prehľad ponuky farebných odtieňov a šírky dištančných rámikov SGG SWISSPACER ADVANCE a SGG SWISSPACER ULTIMATE:

 

 

 

SGG SWISSPACER ADVANCE

SGG SWISSPACER ULTIMATE

Farebný odtieň

Kód odtieňa

Šírka rámikov (mm)

Šírka rámikov (mm)

Black

RAL 9005

8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22

8, 10, 12, 14, 15, 16, 18, 20, 22, 24

Dark brown

RAL  8014

10, 12, 14, 16, 18, 20

 

Light brown

RAL  8003 

10, 12, 14, 16, 18, 20

 

Titanium grey

RAL 9023

10, 12, 14, 15, 16, 18, 20, 22

8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24

White

RAL 9016

10, 12, 14, 16, 18, 20

 


Produkty

SWISSPACER ADVANCE

Teplý dištančný rámik strednej kategórie s povrchom z hliníkovej fólie ponúka najlepší pomer výkonu, kvality a ceny na trhu.

SWISSPACER AIR

Špeciálny ventil pre vyrovnanie tlaku v medziskelných dutinách dvojskiel a trojskiel. Znižuje riziko praskania skla v dôsledku zmien tlaku a teploty.

SWISSPACER ULTIMATE

Najlepší teplý dištančný rámik na svete podľa smernice ift WA-17/1 a WA-08/3. Dutý profil z kompozitného plastu s povrchom z high-tech fólie ponúka hodnotu tepelnej vodivosti (W/mK) 0,14.

SWISSPACER WIENER SPROSSE

Vnútorné medziskelné priečky pre skvelý vzhľad historicky pôsobiacich okien s nízkymi tepelnými stratami. Ponuka farieb a povrchov korešponduje s dizajnom dištančných rámikov SGG SWISSPACER.

Páči sa Vám tento produkt?