Results

SGG VIEWCLEAR

Antikondenzačné sklo SGG VIEWCLEAR bolo špeciálne vyvinuté, aby obmedzilo tepelné straty a tým zabránilo nadmernému ochladzovaniu vonkajšieho skla v zasklení.

Pri izolačných trojskiel môže byť kondenzácia problémom aj viac ako 60 dní v roku (v závislosti od miestnych podmienok teploty a vlhkosti). Zmiernením nadmerného ochladenia vonkajšej tabule skla môže povlak SGG VIEWCLEAR výrazne obmedziť tento nežiaduci jav na iba niekoľko dní v roku.


Prehľad

SGG VIEWCLEAR je úplne nová generácia skla s tvrdým nízkoemisným pokovaním umiestneným na vonkajšej pozícii. Obmedzuje tak tepelné straty vyžarovaním, a tým zabraňuje nadmernému ochladzovaniu vonkajšieho skla v zasklení. Teplota skla neklesne pod rosný bod, čo výrazne znižuje tvorbu kondenzátu. V kombinácii s ďalšími nízkoemisivními povlaky, ako je SGG PLANITHERM alebo SGG ECLAZ, ponúka SGG VIEWCLEAR vynikajúce tepelné vlastnosti.


Vlastnosti

Antikondenzačné vlastnosti

SGG VIEWCLEAR je sklo navrhnuté tak, aby výrazne (o ± 75%) znížilo počet dní s vonkajšou kondenzáciou u izolačného skla. Pretože "transparentnosť" musí zostať základnou funkciou zasklenia!

Estetické charakteristiky

SGG VIEWCLEAR ponúka optimálne estetické charakteristiky okna: vysokú transparentnosť a úplnú neutralitu. Ďalšou výhodou je menej časté čistenie - menej kondenzácie znamená, že na skle lipne menej kvapiek uschnutej vody a okná zostávajú dlhšie čisté.

Dlhá životnosť

Povlak SGG VIEWCLEAR je veľmi robustný a odolný.

Úspora energie

V kombinácii s energeticky úspornými low-E (nízkoemisivními) povlakmi ponúka SGG VIEWCLEAR tie najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti a znižuje náklady na spotrebu energie.


Použitie

Antikondenzačné sklo SGG VIEWCLEAR je vhodné pre celý rad využitie:

  • okná
  • dvere
  • strechy
  • zimné záhrady
  • veľkoplošné okná
  • zasklenie terás

SGG VIEWCLEAR je určený najmä na použitie v rezidenčnej výstavbe.


Výhody

Priehľadnosť


Pri izolačných trojsklách môže byť kondenzácia problémom aj viac ako 60 dní v roku (v závislosti od miestnych podmienok teploty a vlhkosti). Zmiernením nadmerného ochladenie vonkajšie tabule skla môže povlak SGG VIEWCLEAR výrazne obmedziť tento nežiaduci jav na iba niekoľko dní v roku.


Okrem toho sú vďaka vysokému stupňu transparentnosti SGG VIEWCLEAR zachované optické a tepelné vlastnosti izolačného zasklenia. Už žiadna strata denného svetla alebo solárnych ziskov pre väčší komfort a pohodu!


Úspora energie


SGG VIEWCLEAR možno kombinovať s mnohými ďalšími vysoko výkonnými nízkoemisivními produktami z radu Saint-Gobain Building Glass Europe, ako je SGG PLANITHERM alebo SGG ECLAZ, aby sa zabránilo tepelným stratám u izolačných dvojsklách (DGU) alebo trojsklách (TGU).


Spracovanie

Povlak SGG VIEWCLEAR môže byť kombinovaný s SGG PLANITHERM XN alebo SGG ECLAZ na pozíciách 3 a 5 u izolačného trojskla alebo na pozícii 3 u izolačného dvojskla. Vo vrstvenom skle je možné kombinovať povlak SGG VIEWCLEAR s ostatnými Low-E alebo SGG COOL-LITE sklami. SGG VIEWCLEAR II musí byť pred použitím v izolačnom skle tepelne tvrdené.


SGG VIEWCLEAR a SGG VIEWCLEAR II sú na vyžiadanie k dispozícii na skle SGG DIAMANT. Povlak SGG VIEWCLEAR je kompatibilný s aplikáciou triedy A, čo znamená, že je vhodný pre dvojskla aj trojskla s umiestnením na vonkajšej strane (pozícia 1) a že je odolný proti vlhkosti a odolný proti korózii. Zrážanie hrán nie je nutné.

Páči sa Vám tento produkt?